Krediler, geçmişten günümüze birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Hal böyle olunca da tüm bankalar kişilere kredi vermekte ve farklı ödeme çeşitleriyle nakit ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber daha önce sadece bankadan yapılan başvurularla alınabilen krediler, artık daha kolay ve hızlı şekilde internet üzerinden de alınabilmektedir. Nakit ihtiyacı olan kişiler, bankaya gitmeden online işlemler sayesinde kolayca kredi başvurusu yapabilmektedir.

Bankaya Giderek Kredi Başvurusu Yapmak

Çalıştığınız bankaya giderek gerekli evraklarla birlikte ihtiyacınız olan kredinin başvurusunu yapabilirsiniz. Bankadaki müşteri temsilciniz, gelir, ipotek ve kredi notunuza göre size verebileceği en yüksek miktarı belirleyip işlemleri başlatacaktır. Eğer kredi hakkında çok fazla bilginiz yoksa araştırma yapmadan bankaya gitmemelisiniz. Vade seçeneklerini ve faizleri doğru şekilde değerlendirip, size en uygun banka ile çalışmanız, geri ödeme yaparken zorlanmamanızı sağlayacaktır.

Ayrıca yüksek meblağlarda bir kredi çekimi yapacaksanız bankanız sizden bir kefil isteyebilir. Gerekli şartların sağlanması durumunda kredi başvurunuz onaylanacak, ihtiyacınız olan paraya en kısa sürede ulaşacaksınız.

İnternetten Kredi Çekme Şartları

Gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan bankalar, internet üzerinden kolay bir şekilde kredi verebilmektedir. Bankalar genellikle müşterilerinin kredi almasını istediği için, şartları kolaylaştırabildiği kadar kolaylaştırmaktadır. Genelde internet üzerinden yapılan başvurularda kefilsiz ve şartsız olarak kolay şekilde kredi alınabilmektedir. Bazı istisnai durumlar kredi başvurularının onaylanmamasına neden olabilir. Kredi notu yüksek olan ve düzenli gelire sahip olan kişiler, genellikle 50.000 TL’ye kadar hızlı şekilde kredi başvurusu yapabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurular değerlendirildikten sonra onaylanırsa, çekilmek istenen miktar müşterinin hesabına aktarılmaktadır.

Telefon kullanımının yoğunlaşmasıyla beraber, her bank kendi için mobil uygulama çıkarmıştır. Bu mobil uygulamalara cihazınızın işletim sistemine göre Google Play ve App Store’dan ulaşabilirsiniz. Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasını bularak telefonunuza indirebilir ve tüm online işlemlerinizi uygulama üzerinden kolayca halledebilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapmak

Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise sizi karşılayan ekranın menüsünde krediler için bir seçenek bulunacaktır. Bu alana giderek talimatları takip ederseniz kolay bir şekilde başvurunuzu yapabileceksiniz. Bankalarda, bilgileriniz veritabanında tutulduğu için, birçok bilgiyi girmeden başvuru yapabilirsiniz. Zaten birçok bilgi karşınıza hazır olarak gelecektir.

Bankaların kampanyalarına göre ekranda sizden istenen bilgiler değişiklik gösterebilir. Birçok banka bu işlem için sadece kimlik fotoğrafı istese de bazı durumlarda farklı evraklar da istenebilmektedir. Talimatları takip edip başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuz onay sürecine girecek, kısa süre içerisinde de onaylanıp paranız size teslim edilecektir. Banka şartları size kredi vermeye uygun değilse de, banka sizi sms veya aramayla bilgilendirecektir.

Krediye Başvurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Başvurunuzu bir kenara bırakıp öncelikle derinlemesine bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü çekilen kredilere veya kullanılan bankalara göre ödemeler değişiklik gösterebilmekte, bu ise müşterileri zor durumda bırakabilmektedir. İnternet üzerinde karşılaştırma yapmaya yarayan birçok web site mevcuttur. Bu siteleri ziyaret ederek en uygun şekilde kredi sağlayan bankaları keşfedebilir, işlemlerinizi bu bankalardan yapabilirsiniz. Düşük faiz oranlarıyla kredi almak varken, yüksek faiz miktarlarıyla kendinizi zarara sokmak istemiyorsanız kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka araştırma yapınız.

Sms ile Kredi Çekmek

Bankalar, kredi çekimini daha kolay hale getirebilmek için sms ile kredi hizmeti vermeye başlamıştır. İstenen numaraya gerekli sms’in gönderilmesiyle direk olarak başvuru işlemi başlatılmış ve onay sürecine girmiş olacaktır. Sadece tek bir mesajla bile kredi çekebilmenin kolaylaştığı bu devirde, kredi çekmek istediğiniz bankanın sms ile kredi kampanyası bilgilerini öğrenerek başvuru yapabilirsiniz.